Tapety Metro Florenc

Pracujte pro největšího prodejce tapet v České republice!

O společnosti

Jsme největší kamenná prodejna tapet s nejširším sortimentem a největšími skladovými zásobami v České republice. Prodáváme přes 8500 motivů a vzorů papírových, vliesových, vinylových a přetíratelných tapet na zeď, papírových a vliesových fototapet, samolepicích fólií a samolepicích dekorací na zeď. Jsme česká rodinná firma a těšíme se důvěře renomovaných evropských výrobců, které v ČR exkluzivně zastupujeme. Jsme specialisté na tapety. Již od roku 1975!  více  Proveďte s námi naše zákazníky světem tapet.

Prodejna se nachází v podzemním vestibulu (podchodu) stanice metra Florenc spojujícím ulici Sokolovská (zastávka tramvaje Florenc) a Autobusové nádraží Praha Florenc.
Já i moji zaměstnanci se snažíme dělat vše pro maximální spokojenost našich zákazníků.
— Matěj Vokáč, majitel —

Prodavač/ka v prodejně Tapety Metro Florenc

Vaše denní náplň práce

Vaší hlavní náplní práce bude poskytování informací o nabízeném sortimentu. Často za Vámi přijdou zákazníci, kteří nebudou vědět, jaká tapeta by se jim líbila nebo hodila do interiéru. Od toho tam budete Vy, často se na Vás budou obracet s žádostí o radu. Občas si zákazník přijde koupit samolepící fólie. Je potřeba, abyste mu je správně nastříhali.

Jakmile se zákazníkem vyberete tu nejhezčí tapetu, pomůžete mu s výpočtem potřebného množství tapet podle daného interiéru.

Kromě zákazníků, kteří příjdou do prodejny budete odpovídat i na telefonické a emailové dotazy a vyřizovat objednávky. Měl/a byste tedy umět ovládat počítač. Budete přijímat a doplňovat zboží a s počítačem souvisí i zadávání dat o zboží a jeho prodeji.

Naše požadavky na Vás

  • SŠ vzdělání nebo výuční list v oboru prodavač nebo v příbuzném oboru
  • Dobré komunikační schopnosti, příjemné vystupování, zájem o práci s lidmi
  • Uživatelská znalost práce na PC
  • 3 roky praxe na pozici prodavačka
  • Schopnost pracovat v týmu
  • Spolehlivost, samostatnost, aktivita a bezúhonnost
  • Základní orientace v oblasti interiérového designu výhodou
Se zaměstnáváním padesátnic máme v naší firmě dlouholeté a velmi pozitivní zkušenosti. Pro náš styl podnikání a jeho nastavení se padesátnice velmi dobře hodí. Rádi bychom se této skupině potenciálních kandidátů na obsazení našich volných pozic věnovali i nadále. Proto se mi moc líbí portál SilverJobs, který je právě na tuto skupinu zaměřen.

Zeptali jsme se Vašich budoucích kolegyň na pár otázek. Paní Zemanová pracuje v prodejcě na Florenci již více jak tři roky a na začátku svého působení v prodejně neměla s prodejem tapet žádné zkušenosti. Zeptali jsme se na její začátky v práci a co považuje na práci nejzajímavější. Zároveň nám paní Zemanová umožnila nafotit ji při její každodenní práci.

Paní Zemanová, pracujete tady na Florenci již několik let.  Vzpomínáte si na své začátky?

Na své začátky si pamatuji velmi dobře. Zaskočil mne počet katalogů a množství informací. Měla jsem pocit, že je nedokážu dobře předat dál zákazníkům.

Nastoupila jste do nové práce a měla jste již s prodejem tapet nějaké zkušenosti předtím?

Ne. S prodejem tapet jsem žádnou zkušenost neměla.

Jaké jsou nejčastější dotazy zákazníků - vědí již, jakou tapetu chtějí nebo jim často radíte a pomáháte s výběrem?

Většina lidí, kteří přijdou na prodejnu nemá přesnou představu a jsou překvapeni, jaké jsou dnes nové druhy tapet a jak široká je nabídka. Většina dotazů se týká vliesových tapet, Je důležité jim vysvětlit, jak výhody tapet, tak technologii lepení.

Jak se Vám pracuje výhradně v ženském kolektivu?

Ženský kolektiv má svá specifika, ale pracovat se v něm dá. Důležité je udržet si nadhled a dobrou náladu.

Co shledáváte nejnáročnější na této práci?

Přesně to, co je na této práci nejhezčí je i nejnáročnější. Je to každodenní kontakt se zákazníkem. Jako v jiných podobných obchodech s velkým počtem příchozích zákazníků sei u nás občas stane, že přijde zákazník, který Vás stojí hodně energie a může Vám i trochu otrávit den.

Práce je na dobu určitou, měla jste obavy, že Vám nebude po roce spolupráce smlouva prodloužena?

Obavy jsem neměla. Rok je do začátku dostatečně dlouhá doba na zapracování a hned od začátku jsem se cítila dobře a majitel firmy se mnou byl spokojený.

Myslím si, že vůbec není důležité, jestli jste z oboru, ani nemusíte být odborníkem na bytový design. Pokud Vás baví třeba jen prohlížet časopisy o bydlení, ráda kombinujete barvy a vzory, máte trochu prostorovou představivost a dobře se Vám pracuje s lidmi, je tato práce pro Vás jako stvořená.

Co dalšího práce pro Tapety Florenc nabízí?

  • Práci na plný úvazek
  • Zázemí stabilní společnosti s dlouhou tradicí a s významným postavením na trhu
  • Příjemné pracovní prostředí
  • Zajímavou a kreativní práci s lidmi
  • Podrobné zaučení a seznámení s pozicí
  • Stravenky
  • Atraktivní platové podmínky
  • Smlouvu na dobu určitou v délce jednoho roku
  • Nástup možný ihned, případně dle dohody

Zaujala Vás tato pozice?

Chcete-li se k připojit k týmu dam, které v prodejně pracují, zašlete, prosím, Váš strukturovaný životopis v češtině s fotografií panu Matěji Vokáčovi na e-mail: kariera@metroflorenc.cz a do kopie přidejte nás - anna@silverjobs.cz

V pořádku